Architekci pracowali na piratach
Poniedziałek, 17 Sierpień 2009 19:46
Kara więzienia do 10 lat grozi właścicielom pracowni architektonicznej z Gdańska. Na 11 z 13 skontrolowanych przez policjantów firmowych komputerach znaleziono pirackie kopie 46 programów graficznych oraz typu CAD o łącznej wartości ponad 360 tys zł.
W ubiegłą środę gdańscy policjanci zwalczający korupcję i przestępczość gospodarczą gdańskiej komendy miejskiej wspólnie ze specjalistami do spraw informatyki śledczej weszli do jednego z biur architektonicznych na terenie gdańskiego Wrzeszcza. Funkcjonariusze mieli informację, że pracownicy tej pracowni projektowej używają nielegalnych oprogramowań do projektowania. Funkcjonariusze zabezpieczyli 11 komputerów z "piratami".
Za kradzież oprogramowań komputerowych w celu uzyskania korzyści majątkowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na straty o znacznej wielkości architektom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KWP w Gdańsku